Stavební spoření

Stavební spoření je nejzajímavějším, státem garantovaným způsobem uložení peněz a také možností jednoho z nejdostupnějších úvěrů na bytové potřeby. Stavební spoření zahrnuje fázi spoření a následně nároku na úvěr.

Co je úvěr ze stavebního spoření a tvz. překlenovací úvěr?

Úvěr ze stavebního spoření, někdy taky nazývaný “klasický“ či “řádný“, je původní produkt spořitelen, pevně spjatý se samotným stavebním spořením. Vzhledem ke státní podpoře stavebního spoření je tento úvěr omezen několika podmínkami. Samozřejmostí je existence spoření. Jeho přidělení je dále ze zákona omezeno dvouletou čekací lhůtou, naspořením určitého procenta cílové částky a dosažením stanovené výše tzv. hodnotícího čísla. Kvůli těmto restrikcím znamenajícím značnou nepružnost a neschopnost reagovat na aktuální potřeby klientů přišly stavební spořitelny na trh s překlenovacími úvěry.

Překlenovací úvěry umožňují „překlenout“ dobu do přidělení řádného úvěru. Jsou nabízeny ihned po uzavření smlouvy s výběrem už od nulové akontace. Prostřednictvím tohoto úvěru mohou klienti financovat nejen vlastní bydlení, ale i družstevní bydlení.

Naši zkušení makléři Vám připraví srovnání nabídek stavebního spoření jednotlivých stavebních spořitelen, vyřídí za Vás úvěr ze stavebního spoření a překlenovací úvěr za nejvýhodnějších podmínek. V konkrétních případech doporučujeme klientům kombinaci hypotečního úvěru a úvěru ze stavebního spoření. Jedná se o případy, kdy klienti nedisponují žádnými vlastními finančními prostředky a při tom nechtějí využít méně úrokově výhodného hypotečního úvěru.